InQube – dla ludzi z pomysłem

Jest takie miejsce we Wrocławiu, w którym spotka się świat biznesu, nauki i dobrych pomysłów. To inQube – Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, który działa od października 2019 r. przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu jako pierwsza tak nowoczesna przestrzeń co-workingowa i biurowa zarządzana przez uczelnię w kraju. Tym, co odróżnia ten inkubator od pozostałych  to między innymi bezpośredni dostęp do akademickiej i biznesowej wiedzy specjalistów z różnych dziedzin.

InQube to nie tylko stary budynek w nowej architektonicznej odsłonie, który dzięki funduszom unijnym zyskał nowy wygląd i przeznaczenie. To przede wszystkim nowoczesna i funkcjonalna  przestrzeń biurowa – 26 nowocześnie wyposażonych biur, 100 miejsc do pracy i spotkań biznesowych, 5 sal konferencyjnych, strefy relaksu, strefa eat@meet, a nawet prysznice. Dodatkowym atutem jest jego lokalizacja – na terenie uniwersyteckiego campusu, niemal w centrum miasta i bardzo dobrze skomunikowana.

W inQube każdy poczatkujący przedsiębiorca może zamienić pomysły w startupy, uzyska pomoc w dopracowaniu pomysłu biznesowego, ale i kompleksowe wsparcie merytoryczne w zakresie prowadzenia biznesu. To zarówno miejsce pracy i spotkań, ale też  nauki i inspiracji, a także zbierania i wymiany doświadczeń. Inkubator tworzą ludzie, którzy wzajemnie się wspierają, dzielą informacjami i inspirują.
 

Oferta inkubatora jest bardzo szeroka. Korzystają z niej start-upy i małe firmy, freelancerzy, zespoły projektowe czy przedstawicielstwa firm. Mogą tu wynająć nowoczesne biuro lub tylko biurko. W dobrze wyposażonych salach konferencyjnych zorganizują spotkanie biznesowe, warsztaty lub szkolenie. A każdy, kto zdecyduje się na wynajem, skorzysta ze wszystkich udogodnień, które oferuje inkubator. W pakiecie jest też dostęp do wszelkich urządzeń biurowych, a także opieka managera inQube.

 

 

Beneficjent: Uniwersytet Ekonomiczny We Wrocławiu

Tytuł projektu:  Przebudowa i wyposażenie Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości jako wsparcie kreowania i rozwoju przedsiębiorstw na Dolnym Śląsku 

Wartość projektu niemal 14,5 mln zł

Dofinasowanie UE – ponad 9,5 mln