Majówki z funduszami

Opublikowano: 22.04.2024

To już 20 lat! Dokładnie w maju 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Z tej okazji w całym kraju, także w naszym regionie, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich organizowane będą różne wydarzenia i atrakcje, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko! Już dziś zarezerwuj czas w majowe weekendy!

Zbliża się kolejna edycja DOFE — czyli wielkie święto funduszy europejskich.  W tym roku większość wydarzeń odbędzie się 10 i 11 maja. Jednak, ze względu na szczególną okazję – jubileusz wejścia Polski UE, obchody na Dolnym Śląsku będą trwały praktycznie przez cały maj. Rozpocznie Zamek Książ na początku maja, gdy podczas festiwalu kwiatów z pięknych roślin będzie ułożona flaga unijna. Potem, 11 maja, zamek zaprasza na Magic Castle Tango Marathon, czyli pokazy magicznego tanga na dziedzińcu.

 

Czas na piknik!

W majowe weekendy zapraszamy także do trzech wyjątkowych miejsc na Dolnym Śląsku, bo tam odbędą się pikniki rodzinne z wieloma atrakcjami dla każdego. Najmłodszych ucieszy zapewne gra terenowa, zabawy na dmuchańcach (Wrocław) i konkursy  z nagrodami. Starsi natomiast mogą zaopatrzyć się w produkty regionalne, takie jak sery czy dżemy, a wieczorem zrelaksują się podczas seansu w kinie plenerowym (Srebrna Góra i Arboretum).


Twierdza Srebrna Góra, 3 maja 2024 r., w godzinach od 12.00 -18.00,
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Pawłowice, 11 maja 2024 r., w godzinach od 10.00 -17.00,
Arboretum Wojsławice; termin: 19 maja 2024 r., w godzinach od 12.00 -18.00.

Dobra zabawa gwarantowana, nikt nie będzie się nudził! Relacje z imprez na żywo będzie można śledzić na antenach Radia Wrocław i Telewizji Wrocław.

 

Nie przegap!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich odbyły się w całej Polsce 10 i 11 maja jednak niektóre atrakcje będą dostępne nieco dłużej. Na stronie www.20lat.eu możesz sprawdzić proponowane atrakcje na Dolnym Śląsku i w innych województwach.  Zapraszamy!

Spis treści