Dołącz do Europejskiej Wspólnoty Praktyk w zakresie Partnerstwa 2021-2027!

Opublikowano: 20.12.2020

Komisja Europejska poszukuje partnerów, którzy chcą aktywnie zaangażować się i dzielić swoim doświadczeniem w partnerstwie w ramach programów finansowanych przez UE

W celu rozpowszechniania wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie Europejskiego Kodeksu Postępowania, Komisja Europejska poszukuje partnerów, którzy chcą aktywnie zaangażować się i dzielić swoim doświadczeniem w partnerstwie w ramach programów finansowanych przez UE.

Cel zaproszenia

DG REGIO zwraca się do partnerów, o których mowa w art. 8 rozporządzenia w sprawie wspólnych przepisów na lata 2021-2027 o zadeklarowanie zainteresowania, tj.:

  1. władze regionalne, lokalne, miejskie i inne władze publiczne;
  2. partnerów gospodarczych i społecznych;
  3. odpowiednie organy reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, takie jak partnerzy działający na rzecz ochrony środowiska, organizacje pozarządowe oraz organy odpowiedzialne za promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób niepełnosprawnych, równości płci i niedyskryminacji;
  4. organizacje badawcze i uniwersytety.

Czym jest Europejska Wspólnota Praktyk w zakresie Partnerstwa (ECoPP)?

Dyrekcje Generalne objęte zarządzaniem dzielonym uzgodniły kontynuację w latach 2021–2027 koncepcji Europejskiej Wspólnoty Praktyk w zakresie Partnerstwa (ECoPP) i przekształcenie jej w prawdziwe forum dla praktyków na wszystkich poziomach wdrażania funduszy w celu wymiany dobrych praktyk. Członkami są organy państw członkowskich odpowiedzialne za zarządzanie funduszami UE (organy koordynujące politykę spójności, instytucje zarządzające różnymi funduszami zarządzania dzielonego, w tym programami transgranicznymi), a także podmioty i organizacje publiczne, o których mowa w art. 8 rozporządzenia w sprawie wspólnych przepisów (rozporządzenie (UE) 2021/1060)

Cele ECoPP:

Do zadań ECoPP należą:

  1. ułatwianie wymiany doświadczeń w zakresie partnerstwa;
  2. stymulowanie budowania potencjału;
  3. rozpowszechnianie stosownych efektów, w szczególności dobrych praktyk i innowacyjnych podejść;
  4. dokonanie przeglądu stosowania i funkcjonowania Europejskiego Kodeksu Postępowania oraz przygotowanie propozycji jego ewentualnej aktualizacji.

Kto może odpowiedzieć na to zaproszenie?

Regionalne, lokalne, miejskie i inne podmioty publiczne; partnerzy gospodarczy i społeczni; właściwe organy reprezentujące społeczeństwo obywatelskie, takie jak partnerzy działający na rzecz ochrony środowiska, organizacje pozarządowe oraz organy odpowiedzialne za promowanie włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób niepełnosprawnych, równości płci i niedyskryminacji; organizacje badawcze i uniwersytety.

Wnioski mogą składać ww. urzędy oraz inne podmioty publiczne na warunkach określonych w zaproszeniu.

Termin składania deklaracji zainteresowania:

31 grudnia 2021

Jak złożyć wniosek?

Deklaracje zainteresowania i wszelkie pytania związane z zaproszeniem należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: EC-ECOPP@ec.europa.eu